Merak Ettikleriniz

Tanımlar

KOROHANE nedir?


MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi olarak; koro şeflerine idari ve organizasyonel konularda destek verebilecek koro koordinatörlerinin yetişmesine vesile olacağımız, bir koro oluşturmak isteyen kişi ve kurumlarla ilgili alanlardaki deneyim ve birikimimizi paylaşabileceğimiz bir platformdur.
KOROHANE nasıl bir platformdur?


Şarkı söyleyen toplulukların oluşumunu ve/veya güçlenmesini destekleyen, yaşam boyu öğrenmeye inanan, ortak amaçla birlikteliği teşvik eden, kültürel renkliliğe saygılı, deneyim ve bilginin paylaşıldığı bir platformdur.
KOROHANE ne değildir?


Müzik eğitimi veren bir platform ya da bir koro değildir.
Neden KOROHANE?


MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi olarak bugün geldiğimiz noktada; koro organizasyonuyla ilgili akla gelebilecek her türlü konuda önce doğru soruları sorduran, ardından da bu sorulara yanıt arayan sağlıklı bir paylaşım ortamının ihtiyacını gözledik. Bir koro kurmak isteyen birey, grup, kurum ya da oluşumların ilgili alandaki deneyimlerimizden ve bilgi birikimimizden beslenebileceği bir platform olan KOROHANE’yi kurduk.
KOROHANE’nin vizyonu nedir?


Birlikte şarkı söylemenin birleştirici ve dönüştürücü gücünü deneyimleyen bir toplum oluşturmak.
KOROHANE’nin misyonu nedir?


Koro müziğinin hayatımıza kattığı değerleri daha çok kişiye ulaştırmak.
Neden KOROHANE’nin bir parçası olmalıyım?


Siz de birlikte şarkı söylemenin birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanıyorsanız; bir koro oluşturmak veya var olan koronuzu organizasyonel anlamda geliştirmek istiyorsanız ya da bu yoldaki kişilerle karşılıklı deneyim paylaşımında bulunmak istiyorsanız bu benzersiz platformda yer almalısınız.
KOROHANE’nin bir kuruluş, vakıf ya da dernekle ilişkisi var mıdır?


Platformumuz, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi çatısı altında yer almakta ve tamamen gönüllülük esasıyla hareket etmektedir. Koro ailemizin de mekan sponsoru olan Yücel Kültür Vakfı, KOROHANE’yi çevrim içi uygulamalar konusunda desteklemektedir.

Başvuru

KOROHANE’ye başvurmak için gerekli koşullar nelerdir?


Koro müziği ve felsefesini yaymak için heyecan duymanız ve bu konuda emek vermeye gönüllü olmanız başvurmanız için yeterlidir.
İstanbul’da ikamet etmiyorum. Yine de KOROHANE’ye başvurabilir miyim?


Elbette. Tüm etkinliklerimiz çevrim içi olacağı için, İnternet bağlantınızın olması yeterli.
KOROHANE’ye nasıl başvurabilirim?


Platformumuzun web sitesi www.koro-hane.com'da ve MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi web sitesi www.magmakoro.com’da "KOROHANE" başlığı altındaki KOROHANE Başvuru Formunu doldurarak platfomumuza başvurabilirsiniz.
Başvuru formuna buradan da ulaşabilirsiniz.
Sosyal medya kanallarından (Facebook, Instagram vb.) başvurabilir miyim, mesaj göndermem veya e-postayla katılmak istediğimi belirtmem başvuru için yeterli mi?


KOROHANE’ye veya koro ailemize ait hesaplar dahil, hiçbir sosyal medya ya da e-posta hesabına ileteceğiniz başvuru istekleri maalesef değerlendirmeye alınmamaktadır. Başvurunuzun geçerli sayılması için; www.koro-hane.com ve www.magmakoro.com adreslerinde yer alan KOROHANE Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu buradan da doldurabilirsiniz.
KOROHANE’ye başvuru ve katılım ücretli mi?


KOROHANE tamamen gönüllülük esasıyla çalışan ve ücretsiz bir platformdur. Başvuru veya katılım için herhangi bir ücret alınmamaktadır.
KOROHANE’ye katılım için yaş sınırı var mı?


Katılım için yaş sınırımız 15 ve üzeri olarak belirlenmiştir. Başvuru sırasında 18 yaşını doldurmamış olan gençlerimizden ailelerinin bilgisi ve onayı olduğuna dair imzalı bir yazı paylaşmalarını istiyoruz.
Yaptığım başvurunun sonucunu nasıl takip edebilirim?


Başvuru formunuz elimize ulaştığında, formda paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilmektedir. Kabul edilmeniz durumunda ise başvurunuzu takiben, bir hafta içerisinde, aynı e-posta adresinize “Hoş Geldiniz” başlığı altında detaylı bir bilgilendirme ulaşacaktır. Lütfen e-posta hesaplarınızın “Tanıtımlar” (Promotions) ve “Gereksiz E-Posta” (spam) klasörlerini kontrol etmeyi unutmayın. Daha sonra gelecek bilgilendirmeleri kaçırmamak adına KOROHANE’den gelen e-postayı “Güvenli” olarak işaretlemenizi tavsiye ederiz.
Söz konusu bilgilendirme e-postası tarafınıza ulaşmadıysa, lütfen info@koro-hane.com adresine e-posta göndererek bize ulaşın.
Başvurusu sonrasında süreç nasıl ilerliyor?


Başvurusu kabul edilen herkese detaylı bir e-posta aracılığıyla süreç hakkında bilgilendirme yapıyoruz.
KOROHANE'ye katılabilmek için bir müzik altyapısına sahip olmak gerekli mi?


Hayır. KOROHANE müzik eğitimi veren bir platform ya da bir koro olmadığı için dahil olmak için müzikal altyapı aranmamaktadır. Temel hedefimiz; koro şeflerine, idari ve organizasyonel konularda destek olabilecek koro koordinatörlerinin yetişmesine vesile olmak, bu alandaki deneyim ve bilgi birikimimizi paylaşmak olduğu için kapımız ilgilenen herkese açıktır.
Daha önce bir koroda şarkı söylemedim, yine de KOROHANE'ye başvurabilir miyim?


Elbette. Platformumuza başvurmak için koro tecrübenizin olmasına gerek yok. Birlikte şarkı söylemenin birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanmanız yeterlidir.

İçerik

KOROHANE’nin içeriği nedir?


KOROHANE kapsamındaki konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyeleri 12 farklı konu başlığında gerçekleşecek. Her konu başlığı üzerinde, dört haftalık bir programımız olacak. Program detaylarına “KOROHANE programları neler ve nasıl gerçekleşecek?” sorusunun yanıtından ulaşabilirsiniz.
KOROHANE programları neler ve nasıl gerçekleşecek?


1. Hafta - Masis Aram Gözbek’le Soru & Cevap Kurucusu olduğu MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi'nin 10. yılını, bu ailenin gerçek hikayesini ve bilinmeyen yönlerini Sanat Yönetmeni & Koro Şefi Masis Aram Gözbek’le konuşacağımız sohbet buluşmasıdır. Bu program Zoom Webinar* üzerinden gerçekleşecektir. Aktif katılımcı olmak ya da sorularınızı paylaşmak için program öncesinde paylaşılacak formun doldurulması gerekmektedir. Zoom buluşmamıza, eş zamanlı olarak YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar eşlik edecektir. 2. Hafta - Teori Atölyesi Ana başlıklar hakkında tanımlar, örnekler ve teorik bilgilerin paylaşıldığı, Zoom Odalarında küçük çemberlerle konu özelinde sohbetlerin yapılacağı, belgeler ve kaynaklarla zenginleştirilmiş buluşmalardır. Bu program Zoom Meetings** üzerinden gerçekleşecektir. Sadece platform katılımcılarına açık olacaktır. Tekrarı gerçekleşmeyecek ve görüntü kayıtları paylaşılmayacaktır. 3. Hafta - Konuk Sohbetleri Hem Türkiye koro camiasından hem de farklı disiplinlerden kendi alanlarında uzman konukların, her ayın konu başlığında; bilgi, deneyim ve önerilerini paylaşacakları sohbet programlarıdır. Bu program Zoom Webinar* üzerinden gerçekleşecektir. Aktif katılımcı olabilmek ya da sorularınızı paylaşmak için program öncesinde paylaşılacak formun doldurulması gerekmektedir. Zoom buluşmamıza, eş zamanlı olarak YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar eşlik edecektir. 4. Hafta - Etkileşim Atölyesi Belirlenmiş konu başlığına göre geride bıraktığımız 3 oturumun girdilerinin birlikte değerlendirileceği; aktif katılımcıların beyin fırtınası yapacağı, akıl yürütmeleri ve soru sormalarının teşvik edileceği, oluşturulan tüm çıktıların katılımcıların ileride kendi korolarında kullanmasına yönelik belgeler şeklinde hazırlanacağı buluşmalardır. Etkileşim Atölyesine katılabilmek için o başlıkta yapılmış Teori Atölyesine katılım zorunludur. Bu program Zoom Meetings** üzerinden gerçekleşecektir. Sadece platform katılımcılarına açık olacaktır. Tekrarı gerçekleşmeyecek ve görüntü kayıtları paylaşılmayacaktır. *Zoom Webinar - Zoom uygulaması üzerinden çevrim içi yapılan seminer **Zoom Meetings - Zoom uygulaması üzerinden çevrim içi yapılan buluşma
KOROHANE programlarında neler öğrenebilirim?


Programlarımızda; planlı ve organize olmanın yanı sıra, “profesyonel bir ekibimiz yoksa” elimizdeki kaynaklardan nasıl faydalanabileceğimizi öğreneceğiz. Bir koroyu koordine ederken; vizyon, misyon, eğitim, finans, tanıtım ve halkla ilişkiler gibi konulardan menajerliğe kadar her şeyle bizzat bizler uğraşmak zorundayız. Bunları sıralarken bile suratınızın asıldığını ve koro müziği şarkı söylemektir, iş dünyasındaki kuralları buraya bulaştırmayalım dediğinizi duyar gibiyim. En basitinden güzel bir tatil için bile; ne istediğimize (vizyon), bunun için neler yapacağımıza karar vermek (misyon), konaklama, yemek ve yol masraflarını karşılamak (finans), bir rota çizmek ve bavul hazırlamak (organizasyon) ve sonrasında da yaşadıklarımızı paylaşarak (tanıtım ve halkla ilişkiler) aslında bu terimleri hayatımıza sokuyoruz. Burada bu konulara kendi ihtiyaçlarımız için ve korkmadan nasıl yaklaşabileceğimizi göreceğiz.
KOROHANE programları bana ne şekilde fayda sağlayacak?


Ele alacağımız başlıkların hepsini detaylı tanımladıktan sonra bol bol örnek inceleyip işimize yarayacak belgeleri kendimiz hazırlayacağız. Yurt içi ve yurt dışı kaynaklardan, tecrübeli korolar, koro şefleri, koro müziği otoriteleri ve konuyla ilgili uzmanların deneyimlerinden faydalanacağız.
Konu başlıkları neler olacak?


1-Hayalden Gerçeğe Kendimizi ne kadar tanıyoruz ve hayallerimizin ne kadar farkındayız? 2-Koro Dünyası Türkiye’de ve dünyada koro müziği ve temel tanımlar 3-Hakkımızda Vizyon, misyon, değerler 4-İnsan Kaynakları Korist seçmeleri, koro üyelikleri ve sahne arkası 5-Eğitim Koro eğitimiyle ilgili temel konu başlıkları* 6-Sahneleme Diğer sanat disiplinleriyle bağlantılar 7-MARKA ve Halkla İlişkiler MARKA nedir, sosyal medya kullanımı, basınla ilişkiler, web sitesi kullanımı 8-Organizasyon Projelendirme, operasyon 9-Finans Sponsorluk, aidat, bağış, mali işler 10-AR&GE Araştırma ve geliştirme 11-Arşiv Kayıt tutma, belge saklama, dokümantasyon 12-Yönetim İç işleyiş, liderlik, ekip yönetimi, disiplin Not:İlgili başlıkların detaylarına inilmeyecek, sadece ihtiyaçlar sıralanıp gerekçeleri paylaşılacaktır.
KOROHANE konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyeleri nerede gerçekleşiyor?


İçinde bulunduğumuz dönemin şartları gereği, tüm etkinliklerimiz Zoom uygulaması üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşmektedir.
KOROHANE’ye katıldıktan sonra bir koro kurmak için hazır olacak mıyım?


Süreç boyunca sizlerle paylaşılacak tüm bilgi ve deneyimi kendi hayatınıza entegre ederek kullanabilecek hale geleceksiniz. Özellikle atölyelerde yapılacak çalışmaların bireysel çıktıları tamamen sizin aktif katılımıza bağlı olacaktır. Tüm seminer ve atölyelere aktif katılım sağlar, kaynakların bilinçli kullanır ve pekiştirme çalışmalarını düzenli ve eksiksiz hazırlarsanız 12 başlık tamamlandığında koronuzu oluşturmak adına ihtiyaç duyacağınız temel bilgilere sahip olduğunuzu göreceksiniz.
KOROHANE ne kadar sürecek?


4’er haftalık akışlar halinde tasarlanmış​ 12 konu başlığının; dönem tatilleri, olası zorunlu ertelemeler ve şu an öngörülemeyen durumlar da göz önünde bulundurularak, Haziran 2022’ye kadar sürmesi planlanmaktadır.
KOROHANE programlarını tamamladığımda mezun olacak mıyım?


Platformda gerçekleştirmeyi amaçladığımız, karşılıklı öğrenme ve deneyim paylaşımına dayalı bir sistemdir. Öğrenmenin sonu olmadığına inandığımız için; herhangi bir mezuniyet, derecelendirme ya da bitirme söz konusu değildir. Teknolojinin ve araştırmaların bu kadar sınırsızlaştığı günümüz dünyasında, bugün öğrendiklerimiz yarın hükmünü yitirebileceği için güncel kalabilmek ilk hedefimiz olacaktır.
KOROHANE konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyeleri hangi gün ve saatlerde gerçekleşiyor?


Tüm programlar Çarşamba akşamları 20.00-22.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Ek buluşmalarımız olursa, tarih ve saatleri makul süre öncesinden katılımcılarımızla paylaşılacaktır.
KOROHANE’de rutin gün ve saatler haricinde de etkinlikler gerçekleşiyor mu?


İhtiyaç durumunda ek buluşmalar ve etkinlikler organize edilebilir. Belirlenen ek günler, makul bir süre öncesinden katılımcılarla paylaşılacaktır.
KOROHANE’de yapılacak konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyeleri çalışmalarının tekrarı olacak mı?


Canlı atölyeler sadece katılımcılarımıza açık olacak ve gerektiğinde kayıtları onlarla paylaşılacaktır. Konuk sohbetlerimiz ise herkese açık olarak YouTube kanalımız üzerinden yayımlanacaktır.

Genel Katılım Koşulları

KOROHANE’ye katılmam durumunda üzerime düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?


Tanım ve Kapsam Bu yönetmelikle belirlenmiş hükümler ve bunlara bağlı ortaya çıkan disiplin cezaları, kişilerin KOROHANE platformu içerisindeki çalışma ve gelişimlerini huzur içinde sağlayabilmesi, kişi ve KOROHANE yararının sağlanabilmesi amacıyla belirlenen ve uygulanan yaptırımlardır. Disiplin Cezalarında Usul Disiplin cezasını gerektiren durumların tespiti doğrudan KOROHANE uygulama ekibi tarafından yapılabilir ya da bireylerden KOROHANE’ye gönderilecek, söz konusu ihlalin detaylarını anlatan ve ihlale dair kanıtları içeren bir e-posta aracılığıyla bildirilebilir. Gerekli soruşturma yapılarak aşağıda belirtilen hükümler çerçevesinde tespit edilen disiplin cezasını e-posta aracılığıyla üyeye yazılı olarak iletir. Disiplin cezaları iki grupta toplanmıştır; 1-“İhtar” gerçekleşen bir duruma istinaden KOROHANE uygulama ekibinin e-posta aracılığıyla kişiye verdiği yazılı uyarıdır. Bu uyarılar aynı zamanda arşivlenmektedir. KOROHANE uygulama ekibi iki sefer ihtar cezası almış kişiyi KOROHANE’dan ihraç etme hakkını saklı tutar. 2-“İhraç” kişinin yaptığı kural ihlali veya ihlallerine istinaden, KOROHANE uygulama ekibinin kararına bağlı olarak, süresiz olarak KOROHANE’yle ilişiğinin kesilmesi durumudur. İhtara Yol Açabilecek Durumlar

 1. Kayıt olunmuş bir toplantıya katılamamasına sebep olan mazeretini etkinlik başlangıç saatinden makul süre öncesine kadar KOROHANE uygulama ekibiyle iletişime geçerek izin almadan KOROHANE’nin toplantısında yer almamak veya uygulama ekibinin oturum için belirlediği asgari yeterlilik koşullarını kasıtlı olarak yerine getirmeyerek KOROHANE’yi maddi veya organizasyonel zarara uğratmak,
 2. KOROHANE katılımcılarına veya KOROHANE’nin ilişikli olduğu çevrelerdeki kişilere yönelik rahatsız edici, nezaket ve saygı dışı hareketlerde bulunmak, her türlü zorbalık, siber zorbalık veya sosyal kabadayılık davranışı sergilemek, kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemlerde bulunmak,
 3. KOROHANE veya KOROHANE içerisindeki bireylerle ilgili öneri, şikayet ve problemlerini konunun muhataplarıyla doğrudan iletişime geçerek uygun şekilde ortaya koymak yerine, içerideki sorunları ekip içinden veya dışından insanlarla tartışmak ve tartışmaya meyledecek ortam yaratmak,
 4. Fiziksel ya da çevrim içi; buluşma, toplantı veya etkinliğe alkol ya da tıbbi amaçla kullanılmayan herhangi bir uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanarak gelmek,
 5. Kendine, çevredeki diğer kimselere, ekipmanlara, ulaşım araçlarına, mekana veya sağlanan dijital doküman ve ortamlara zarar verebilecek davranışlarda bulunmak, el şakaları yapmak, çevrim içi ortamlarda yazılı ya da sözlü olarak rahatsızlık vermek,
 6. Özel sebeplerden dolayı KOROHANE içerisindeki diğer kişileri, organizatörleri, sponsorları veya takipçileri zarara uğratacak davranışlarda bulunmak,
 7. KOROHANE’ye ait veya KOROHANE’nin bir etkinliğine dair paylaşımda bulunulmaması uyarısı yapılmış durumlarda her türlü paylaşımda bulunmak,
 8. KOROHANE’nin toplantı, buluşma, etkinlik ve diğer üretimlerinin tanıtımı yapılırken yanlış, eksik ve yanıltıcı ifadeler kullanmak,
 9. KOROHANE’nin iç iletişimi kapsamında (toplantı, e-posta, duyuru panoları, intranet sayfaları, web sayfaları, sosyal medya, Slack vb. aracılığıyla) paylaşılan her türlü bilgi, yazı, resim, video, teorik bilgiyi, web bağlantısı ve materyali izin alınmadan KOROHANE dışına çıkarmak, sözlü, basılı veya dijital olarak internette, sosyal medyada ya da aktif KOROHANE üyeleri dışında insanları içeren sohbet ortamlarında paylaşmak,
 10. Görsel veya sosyal medyada, üzerinde KOROHANE’nin her türlü proje ve etkinlikte kullanılan yazılı ve basılı malzemeleri, özel olarak KOROHANE için hazırlanmış tişört, polar, çanta, rozet vb. varken çekilmiş uygunsuz, KOROHANE’nin saygınlığına gölge düşürecek pozlar paylaşmak,
 11. KOROHANE’nin sosyal medya paylaşımlarının altına KOROHANE ve üyelerle ilgili yanlış, yanıltıcı, onur kırıcı, itibar zedeleyici ve aşağılayıcı yanıtlar yazmak ya da dışarıdan gelen bu tarz sözlere KOROHANE adına yanıt vermek,
 12. KOROHANE bünyesindeki diğer kişilere veya KOROHANEnin ilişikli olduğu çevrelerdeki kimselere (organizasyon çalışanları, organizasyonlarda yer alan diğer ekipler, misafir konuşmacılar, platform katılımcıları, takipçiler vb.) ait kişisel verileri, (kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, resim, görüntü ve ses kayıtları vb.) bir görevin yerine getirilmesi veya bir hizmetin sunumuyla bağlantılı olmadan, kişinin bilgisi ve rızası haricinde KOROHANE içerisinden veya dışından üçüncü kişilerle paylaşmak,
 13. Bir ihlale ilişkin paylaşılan ihtarla ilgili üçüncü kişilerle bilgi paylaşmak.
İhraca Yol Açabilecek Durumlar:
 1. Disiplin Yönetmeliğinde yer alan maddelerden iki ya da daha fazla sefer ihtar almak,
 2. İhtar savunmasında yanlış veya yanıltıcı bilgi paylaşmak,
 3. KOROHANEnun sırlarını bilerek ya da bilmeyerek üçüncü şahıslara iletmek, KOROHANE’nin program ekibini, katılımcılarını ve ilişkili olduğu çevreleri zor duruma düşürebilecek demeçler vermek, paylaşımlar yapmak veya diğer yollardan KOROHANE dışına bilgi taşımak,
 4. KOROHANE bünyesindeki diğer kişilere veya KOROHANEnun ilişikli olduğu çevrelerdeki (organizasyon çalışanları, organizasyonlarda yer alan diğer ekipler, platforma başvuran adaylar, izleyiciler, takipçiler vb.) kimselere karşı onur kırıcı davranışlarda, hakaret, tehdit içeren veya küçük düşürücü, utandırıcı ve tahrik edici söylemlerde bulunmak; cinsel talepler ileri sürmek, cinselliğe dayalı yorumlar yapmak, kaş göz işaretleri kullanarak görsel tacizde bulunmak, her türlü istenmeyen dokunma veya temas gerçekleştirmek, telefon, kısa mesaj veya sosyal medya kanalları kullanarak tacizde bulunmak,
 5. Cinsiyet, ırk, yaş, fiziksel engel, ulusal köken, din, dil, inanç, siyasi görüş, cinsel yönelim ve benzeri sebeplere dayalı ayrıştırıcı ve aşağılayıcı ifadeler kullanmak,
 6. KOROHANE adını kullanarak, kişi ve kurumlardan haksız kazanç elde etmek.
KOROHANE serbest ve esnek bir platform olmasına rağmen neden bazı kurallar konulmuştur?


Her KOROHANE katılımcısının platformun sunduğu bütün imkanlardan faydalanma hakkı vardır. Bu hak, ancak herkesin belirlenen sorumlulukları yerine getirmesiyle karşılığını bulabilir. Bu sebepten katılımcılarımızın uyması gereken belli başlı kurallar belirlenmiştir.
Çevrim içi atölye çalışmalarının verimini artırmak için katılımcılardan beklenenler nelerdir?


 • Tüm katılımcılara ve konuklara saygılı davranmak ve sosyal birlikteliğin gerekliliklerine uyum sağlamak,
 • Planlanan buluşma saatinin atölyenin başlayacağı saat olduğunun farkında olarak, en az 5 dakika önce çevrim içi bağlantıda (oturumda veya bekleme odasında) hazır bulunmak,
 • Buluşmaya gelirken ihtiyaç duyulan tüm materyalleri (defter, kalem vb.) yanımızda bulundurmak,
 • Aksi belirtilmedikçe kameralarımızı açık tutmak,
 • Sözlü paylaşım yapılmayan tüm zamanlarda mikrofonumuzu kapalı tutmak,
 • Çalışma düzenini ve konsantrasyonu korumanın her birimizin sorumluluğu olduğunun bilincinde olmak, atölye akışına zarar verecek davranışlardan, söz almadan yapılan konuşmalardan vb. kaçınmak,
 • Ekran karşısında dikkat dağıtıcı hareketlerde bulunmamak, kendi odağımızın da dağılmayacağı şekilde katılım sağlamak.

Teknik Gereklilikler

KOROHANE’ye katılmak için İnternet bağlantısı şart mı?


Evet. İçinde bulunduğumuz dönemde KOROHANE’nin bütün etkinlikleri çevrim içi olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Türkiye’nin her yerinden koro müziğine gönül vermiş insanları bir araya getireceğimiz bu sürece dahil olabilmek için İnternet bağlantısı gereklidir.
Çevrim içi etkinliklere katılım için teknik ihtiyaçlarım nelerdir?


Çevrim içi buluşmalarımız Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecektir. Dolayısıyla atölye ve seminerlere girebilmeniz için Zoom uygulamasını kullanabileceğiniz bir cihazınız (bilgisayar, telefon, tablet vb.) olması gerekmektedir. Zorunlu olmamakla birlikte, bizim tavsiyemiz bir bilgisayarla bağlanmanız ve mikrofonlu bir kulaklık kullanmanız yönünde olacaktır. Bazı etkinlikler boyunca kameralarınızın açık olması beklenecektir. Dolayısıyla eğer yoksa, bir bilgisayar kamerasına da ihtiyacımız olabilir.
KOROHANE’ye dahil olursam kullanmam gereken çevrim içi program ve uygulamalar var mı?


KOROHANE konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyeleri çevrim içi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuranlarla daha sonra paylaşılacak bilgilendirmelerde de belirtilecek bazı telefon ve bilgisayar uygulamaları, KOROHANE’den daha yüksek verim alabilmek amacıyla kullanılacaktır.

Genel Bilgiler

KOROHANE’yle ilgili aklıma takılanları sorabileceğim ya da programla ilgili yaşadığım sıkıntıları paylaşabileceğim bir iletişim kanalı var mı?


Tüm soru ve görüşleriniz için info@koro-hane.com adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Kullanacağımız uygulamalarla ilgili teknik bilgileri nereden edinebilirim?


“Hoş Geldiniz” e-postamızda ve web sitemizden bağlantılarını paylaşacağımız yönerge ve videolarda, kullanacağımız uygulamalarla ilgili tüm bilgiler yer alıyor.
KOROHANE takvimine nasıl erişebilirim? Takvimi kendi takvimime nasıl entegre edebilirim?


“Hoş Geldiniz” e-postamızda ve web sitemizden bağlantılarını paylaşacağımız yönerge ve videolarda “Google Takvim” uygulamasıyla ilgili bilgiler de yer alıyor.
KOROHANE’yle ilgili haberlere nasıl ulaşabilirim?


Eğer aktif katılımcıysanız duyuru kanallarımızdan, takipçiyseniz sosyal medya kanallarımız ve web sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca web sitemizdeki bağlantıdan KOROHANE’yle ilgili e-postalarımıza abone olabilir, böylece ileride paylaşılacak tüm haber ve duyurulara erişebilirsiniz.
KOROHANE kapsamında gerçekleşecek Zoom Webinar oturumlarına kendi adıma kayıt yaptırdım. Benim yerime bir başkası katılabilir mi?


Zoom Webinar üzerinden çevrim içi gerçekleşecek konuk sohbeti ve seminerlerimiz sınırlı sayıda aktif katılımcıyla gerçekleşeceği için, kayıt yaptırdığınız bilgilerle şahsen katılmanız gerekmektedir. Önemli bir sebeple oturuma katılamayacaksanız önceden bilgi vermeniz beklenmektedir. İki defa habersiz katılım göstermezseniz Zoom Webinar yayınlarına aktif katılımınız kısıtlanacaktır.
KOROHANE kapsamında gerçekleşecek bir Zoom buluşmasına kayıt yaptırdım, fakat katılım sağlayamayacağım. Ne yapmalıyım?


Lütfen hiç zaman kaybetmeden info@koro-hane.com adresimize bir bilgilendirme e-postası gönderiniz.
​KOROHANE’yle birlikte proje üretmek ve öneride bulunmak istersek ne yapmalıyız?


Destek ve proje önerileriniz için, info@koro-hane.com adresine proje fikriniz veya öneriniz hakkında detaylı bir e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
KOROHANE’de gerçekleştirilen konuk sohbetleri, seminerler ve etkileşim atölyelerine devam zorunluluğu var mı?


Tüm çalışmalar birbirine bağlı olacağı için verim alabilmek adına programlara düzenli katılmanızı öneriyoruz. Etkileşim atölyelerinin video bağlantıları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği sadece aktif katılımcılarla paylaşılacaktır. Ancak, konuk sohbetleriyle seminerler daha geniş kapsamlı olacağı ve YouTube üzerinden yayımlanacağı için aktif katılma zorunluluğu yoktur.
KOROHANE kapsamında düzenlenecek konuk sohbetleri için seminer katılımcılarına sorularımı nasıl iletebilirim?


Konukların katılımıyla gerçekleşecek sohbetlerimizden belli bir süre önce katılımcılarımızla paylaşacağımız formlar üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Buluşmalarımız Zoom Webinar* üzerinden gerçekleşeceği için, sınırlı sayıdaki aktif katılımcılardan biri olursanız sorularınızı program sırasında yazılı olarak da paylaşabilirsiniz. *Webinar aktif katılımı sınırlı sayıda olacağı için kayıt formu programdan bir hafta önce paylaşılacaktır.
KOROHANE’de kullanılacak iç iletişim kanalları nelerdir? Hangi amaçla kullanılıyorlar?


Google Gruplar Birincil duyuru kanalımızdır. Bütün resmi duyurular bu gruptan yapılacağı için e-posta grubunun düzenli kontrol edilmesi ve bütün e-postaların dikkatle okunması gerekmektedir. E-posta grubumuza sadece grup üyeleri ulaşabilecek ve yalnızca davet edilen kullanıcılar katılabilecektir. Google Gruplar'ın bütün fonksiyonlarından faydalanabilmek adına gmail.com uzantılı bir e-posta hesabı kullanmanızı tavsiye ederiz. Slack Platform içerisinde karşılıklı ve etkili iletişim amacıyla kullanacağımız uygulamadır. Dışarıya kapalı ve sadece katılımcıların faydalanabileceği uygulamayla hem hep birlikte hem de belirlenmiş kanallar vasıtasıyla özel gruplar içinde hızlı ve etkin paylaşımlar yapabilirsiniz. Signal Hızlı iletişim amacıyla kullanacağımız ve ‘resmi olmayan’ duyuru grubumuzdur. Grup sohbet amaçlı değil, tek taraflı bir duyuru panosu olarak kullanılacaktır. Grup dışarıya kapalı olacaktır ve katılımcılar organizasyon tarafından gruba dahil edilecektir. Signal grubuna katılım zorunlu değildir, ancak hızlı erişim için tavsiye edilir. Intranet Web sitemiz içerisinde sadece KOROHANE katılımcılarının kullanımına açık hazırlanan bölümdür. Intranet sistemimiz üzerinden, uygulama kullanımlarıyla ilgili bilgiler, seminer ve atölye içerikleri, takvim, yönergeler, yönetmelikler ve paylaşılacak tüm güncel duyurulara erişebilirsiniz.
KOROHANE'de katılacağımız programların gün ve saatleri nelerdir?


Platform katılımcılarına açık olan takvimden de takip edeceğiniz gibi, her çarşamba 20.00-22.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 • Instagram - Beyaz Çember
 • YouTube - Beyaz Çember
 • Facebook - Beyaz Çember
 • Heyecan - Beyaz Çember

© 2021 by MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi

MAGMA LOGO.png
boğaziçi caz korosu - beyaz-.png
boğaziçi gençlik korosu-disi.png
YKV-Logo-Dikey-Disi.png